Flash News

Ditari i Opozitës

“3.9 mln euro harxhohen për çdo sekondë nga qeveria”, Teliti: Kjo është kostoja e arrogancës dhe abuzimit

“3.9 mln euro harxhohen për çdo sekondë nga

Anëtar i Këshillit Bashkiak në Tiranë, Dorian Teliti ka reaguar pas miratimit të projekt buxhetit të ri nga ana e qeverisë këtë të hënë në Parlament.

Teliti është shprehur se 3.9 milionë euro harxhohen për çdo sekond nga qeveria.

Më tej ai shkruan se kkjo është kostoja e abuzimit dhe arrogancës së qeverisë.

Postimi:

3.9 MILIONE EURO PER CDO SECONDE, kjo eshte KOSTOJA E ABUZIMIT DHE ARROGANCES QEVERISESE.

Ne vetem 4min29sec u miratuan me forcen e kartonit:

 65 milione taksa shtese.

 400 milione euro per fazen e pare te portit te ri ne Porto Romano.

 134 milione euro pagesa vjetore per PPP.

 195 milione euro detyrime vendimesh te gjykatave nderkombetare.

 260 milione euro detyrime te UK-ve nga OSHEE-se.

 Jane keto dhe jo vetem arsyet se perse qeveria ben cmos ti mohoje  opozites te drejtat e saj kushtetuese per transparence dhe debat mbi realitetin e hidhur qe jetojme.

Të fundit