Flash News

Ditari i Opozitës

“4 të vrarë në 4 ditë”, Berisha i kthehet Ramës dhe Çuçit: Motoja juaj është ‘kokat njëri-tjetrit’

“4 të vrarë në 4 ditë”, Berisha i kthehet

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka sjellë në vëmendje situatën me rendin dhe sigurinë në vend, ku në vetëm pak ditë janë shënuar 4 viktima. Rasti i fundit ishte dje me dy të vrarë në Kavajë.

Berisha tha nga foltorja e Kuvendit se kryeministrit dhe ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, kanë moto “kokën njëri-tjetrit”. Sipas kryedemokratit, Rama sulmon mediat me tritol e dinamit, ndërsa në kulmin e vrasjeve deklaron se rendi s’ka qenë kurrë më mirë.

Për Berishën, qeveria ka humbur edhe përgjegjësinë më minimale.

“Së fundi nuk është këtu ai ministri i familjes, në 4 dite, katër të vrarë. Nën moton; kokën njëri-tjetrin. Në moton; Licencë për vrasje, nën moton; policia nuk ekziston, kjo është sigurua. Këto janë kushte të kalkulueshme të largimit të shqiptarëve. Ai sulmon mediat me tritol, me dinamit, si në Kore. Ai është krimministër, në kulmin e këtyre vrasjeve prisni kur të deklarojë se; rendi sot është më i mirë se kurrë në histori. Keni humbur përgjegjësinë minimale”, tha Berisha.

Të fundit