Flash News

Ditari i Opozitës

40% e shqiptarëve jetojnë me rreth 4.19 $ për frymë, Basha publikon grafikun: Ministrat po pasurohen

40% e shqiptarëve jetojnë me rreth 4.19 $ për frymë, Basha
Kreu i PD-së, Lulzim Basha

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar sërish për gjendjen ekonomike në vend. Përmes një postimi në Facebook, ai ka nxjerrë një grafik që tregon se 40% e shqiptarëve jetojnë me më pak se 4.19 dollarë për frymë.

Sipas Bashës, ekonomia shqiptare ka ardhur duke u ulur, ndërsa qeveritarët po pasurohen. Ai thotë se papunësia është shtuar dhe kostoja e jetesës është bërë e papërballueshme.

Kryedemokrati shton se ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për njerëzit dhe jo për xhepat e ministrave.

40% e shqiptarëve jetojnë me rreth 4.19 $ për frymë, Basha

Ditari politik

Të fundit