Flash News

Ditari i Opozitës

A do të marrësh pjesë në protestën e 7 korrikut? Përgjigjet Alibeaj

A do të marrësh pjesë në protestën e 7 korrikut?

Deputeti Enkelejd Alibeaj u shpreh se nuk do të marrë pjesë në protestën e 7 korrikut, që u thirr nga kryedemokrati Sali Berisha, por që do të drejtohet nga Fronti për Shpëtimin e Shqipërisë.

Në një prononcim për gazetarët nga jashtë Kuvendit, Alibeaj tha se protesta duhet të nisë duke dalë kundër oligarkëve në Kuvend për çmimet e larta.

“Mënyra më e mirë për të protestuar është këtu. Do protestoj në çdo rast. Detyra e çdo deputeti është kjo. Nuk mund të jetë Sali Berisha përbashkimi i këtyre njerëzve që sot vuajnë gjithmonë e më tepër. Nuk e kuptuat mirë se çfarë thashë.

Nuk është ai shpresa e njerëzve. Para se të shkojnë te sheshi të vijnë këtu dhe të thonë një gjë. Për të protestuar për çmimet e larta duhet të thotë se çfarë qëndrimi ka ndaj oligarkëve”, tha Alibeaj.

 

Të fundit