Flash News

Ditari i Opozitës

A ka gisht Rama pas atentatit? Berisha kërkon komision hetimor për deklaratat e Arjan Ndoj: Po analizohen telefonat ‘BQ’

A ka gisht Rama pas atentatit? Berisha kërkon komision hetimor për

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar deklaratat e prokurorit Arjan Ndoj, i cili u pak ditë më parë u përjashtua nga vettingu, teksa deklaroi se ka tabulate me përgjime ku dëgjohet kryeministri Edi Rama duke komunikuar me bandat.

Për këtë, nga foltorja e parlamentit, Berisha  kërkoi të ngrihet një komision hetimor dhe të hetohet nëse Rama ka gisht apo jo në atentatin ndaj Arjan Ndojit, disa vite më parë.  

“Kërkoj një komision hetimor parlamentar për prokurorin Arjan Ndoj i cili thotë se e ka të regjistruar kryeministrin duke biseduar me banda dhe banditë. Unë e kam sulmuar Arjan Ndojën, s’ka sekret, por nuk jam kurrë që të vriten njerëz. Kur ai ishte nën breshëri, Edi Rama në mënyrë të çuditshme lëshonte breshëri kundër tij, kur ai ishte në breshëri.

Sa nuk thoshte; ‘medet që shpëtove’. A kishte gisht Rama pas këtij atentati? Çfarë ka pasur në tabulatet që prokurori Ndoja e denoncoi me guxim. S’janë vetëm këto tabulate që komprometojnë Ramën dhe ministrat e tij. Telefoni i famshëm ‘BQ’ është në analizë, po analizon zërat se cili është i këtij dhe cili i atij. Po zbardhen mesazhet e tyre. ( I heqin fjalën)”, tha Berisha.

Të fundit