Flash News

Ditari i Opozitës

Akuzohet se ndërhyri në sistemin TIMS, Ervin Muca: Jam i pafajshëm

Akuzohet se ndërhyri në sistemin TIMS, Ervin Muca: Jam i

Ish-shefi i IT-së në Policinë e Shtetit, Ervin Muça ditën e sotme është paraqitur në Gjykatën e Tiranës për verifikimin e masës së sigurisë “arrest në shtëpi”.

Një një prononcim për mediat Muça u shprehj se nuk ka ndërhyrë në sistemin TIMS dhe se ka zbatuar detyrën e tij.

Është e gjitha një spekulim mediatik. Unë deklarohem i pafajshëm. Nuk kam kryer asnjë shkelje. Nuk kam kopjuar asnjë të dhënë.

Kam zbatuar vetëm detyrën. Lëreni drejtësinë të bëjë punën e saj”, tha ai.

Të fundit