Flash News

Ditari i Opozitës

“Angazhoi një figurë të fuqishme të FBI-së kundër PD-së”, Berisha në konferencë: Rama të largohet menjëherë!

“Angazhoi një figurë të fuqishme të FBI-së

Kreu i PD, Sali Berisha ka kërkuar dorëheqjen dhe largimin e kryeministrit Edi Rama, pasi sipas tij dyshohet se ka paguar 225 mijë dollarë ish-agjentin e FBI-së, Charles McGonigal për të dëmtuar opozitën shqiptare, duke lobuar kundër saj në SHBA.

Në një deklaratë për mediat, Berisha tha këtë pasdite se pa largimin e tij, nuk ka dhe nuk mund të ketë asnjë zhvillim tjetër.

“Jam këtu për të kërkuar, largimin e menjëhershëm, dorëheqjen e menjëhershme të Edi Ramës nga detyra e kryeministrit. Jam këtu për të deklaruar se për PD-në, popullin opozitar, është absolut dhe i panegociueshëm.

Prevalon, mbizotëron mbi çdo gjë tjetër.

Pa largimin e këtij armiku të egër, të lirisë, identitetit dhe interesit të shqiptarëve, nuk ka dhe nuk mund të ketë asnjë zhvillim tjetër. Demokrate dhe demokratë kudo që janë, në Shqipëri dhe jashtë saj, duhet të mobilizohen për betejën finale me këtë kalbësirë, monstër, demon të pushtetit”, tha Berisha.

Ai shtoi se Rama angazhoi prej figurave më të fuqishme të FBI-së kundër PD-së.

Edi Rama me aktin e tij, ndaj PD-së me angazhimin e njërit prej figurave më të fuqishme të zbulimit të vendit partner, për falsifikim, manipulim dhe luftë të hapur ndaj PD-së, tregon se ai meriton çdo dënim, ndëshkim dhe tregon se demokratet dhe demokratët do të ngrihen në një betejë vendimtare, kësaj here për shpëtimin e Shqipërisë nga armiku më i egër që shqiptarët kanë pasur pas Enver Hoxhës, në historinë e tyre.

Sot afera Rama-McGonigal, është kryeafera e planetit. Një dramë e tmerrshme në fushën  e sigurisë që zhvillohet sa në SHBA, po kaq edhe në Tiranë, që ka për autor, Charls McGonigal, njeriun kryesor të kundërzbulimit në SHBA, që kishte njohuri të tmerrshme, të jashtëzakonshme për sigurinë e vendit të madh.

Dhe ky njeri i ofrohet Edi Ramës për të shkatërruar opozitën shqiptare. Këtë njeri, Edi Rama pasi grabiti zgjedhjet e 2017, e kontrakton për ti dhënë opozitës goditjen e mëshirës”, u shpreh kryedemokrati.

Të fundit