Flash News

Ditari i Opozitës

Ankimimi i Alibeajt për koalicionin ‘Bashkë Fitojmë’, Baçi: Nuk ke faj ti, vulën dhe siglën ta dha Rama

Ankimimi i Alibeajt për koalicionin ‘Bashkë Fitojmë’,

 Enkelekd Alibeaj ka ankimuar në KAS, koalicionin ‘Bashkë Fitojmë’. Për këtë ka reaguar dhe deputeti demokrat, Luan Boçi.

Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Baçi ka shkruar se vulën dhe siglën Alibeajt ia dha kryeministri Edi Rama.

Ne fakt nuk ke faj ti, mire ben, keshtu vazhdo,  mos ler gje pa bere, luftoi demokratet deri ne fund, mos ndalo, perdori te gjitha menyrat, nga me te ndyrat, se vetem keshtu, kenaqet punedhenesi jot! Ne kuvendin e Korrikut te 2021, duartrikitet pa pushim kur hyri doktor Berisha ne kuvend, qendruat ne kembe deri sa u ul dhe po te njejten gje edhe kur iku dhe nuk ndalonit se buzeqeshuri per ti rene sado pak ne sy!

Pas 9 Shtatorit se pate per gje, te thoshje, mbase ka ardhur koha, qe PD edhe mund te mos ekzistoj nuk ka problem, do te linde prap dielli neser, perifrazove! Pastaj nuk e kuptuam se si te hyri kjo dashuri e madhe, per ta “forcuar” PD dhe po ben çmos qe ta prezantosh denjesisht me kandidat qe i propozon vet, i voton vet, dhe i vendos vet! Po mire vulen ta dha Rama edhe siglen ta dha, fondet mbi 1  mlion € nga buxheti i shtetit do ti marresh, plus ” dhuratat” qeverritare s’po i quajme se nuk e dime sa jane!”, shkruan Baçi.

Sakaq ka ngritur pyetjen se çfarë pune i prishin demokratët që garojnë përballë mazhorancës pa siglën e tyre.

Po çfare pune te prishin demokratet qe po garojne, perballe mazhorances me mundesite e tyre, me financat e tyre, pa siglen e tyre, qe ti e mbane ne xhep, si Ferto Fetahu ne Cakran, qe nuk do ti leshe te garojne edhe keshtu, ne nje koalicion opozitar, me kandidat qe i kane votuar  vet me nje anetare nje vote?

Cfare pune te prish EVDAR KODHELI ne Fier qe ne fushaten e 25 Prillit 2021 ishte pjese e fushates tende, punoi personalisht per ty, madje te solli dhe shume biznese sponcorizuese, qe nuk e di askush ku perfunduan?Po strukturat e kesaj dege, anetaret dhe simpatizantet e shumte, qe ishin te gatshem sa here qe te duheshin, dhe me çdo gje qe te duhej,  megjithe hallet e shumta qe kishin vet, çfare te kane bere?

Çfare pune te prish RESMI  SHANAJ ne Mallakaster qe te mbeshteti pa kushte? Çfare te ka bere EDUARD SHARKA,  qe ne zgjedhjet e 2021, punoi dhe kontribuoi aq shume duke sjelle te PD mijra vota, pa asnje ndihme nga ju? Çfare te ka bere AUREL MALKO  ne Divjak qe ne cdo takim dhe cdo dite, vetem punonte per ty?

SOFIE ALUSHAJ  ne Patos, doktoresha e respektuar dhe e  kudogjendur dhe demokratet e nderuar aty, çfare te kane bere qe i lufton dhe u ve kandidat perballe, qe te fitoje lehtesisht Rama! ERDIT HAZISAJ ne Rroskovec dhe gjithe ata demokratet e  nderuar  dhe te pa epur te asaj zone, qe te prisnin dhe percillnin si te ishe pasha, çfare te kane bere, qe nuk i le rehat?

Çfare te kane bere demokratet e ketij qarku, qe nga hići te ngrijten dhe te çuan shume larte, aty ku nuk e kishe menduar! Ata vetem te kane dhene, kane harxhuar, jane konsumuar, te kane respektuar, te kane vleresuar, me shume se kedo tjeter! Ky eshte shperblimi dhe mirenjohja juaj?”, shkruan Boçi teksa e mbyll me “ E drejta vonon, po nuk harron!”

Të fundit