Flash News

Ditari i Opozitës

Ankimimi i Berishës në Apel, avokati kërkon shfuqizimin e masës

Ankimimi i Berishës në Apel, avokati kërkon shfuqizimin e

Avokati i kryedemokratit Sali Berishës, Genc Gjokuataj, ka renditur për rreth dy orë të gjitha argumentet ligjore në Apelin e GJKKO.

Gjokuataj  është shprehur se masat ndaj Berishës  duhet të hiqen dhe se janë antikushtetuese.

Avokati thotë se nuk ka vepër penale dhe se nuk ka shkak që ai të mbahet një masë ndaluese si dhe nuk ekziston rreziku që ai të dalë jashtë vendit.

Gjykata ka vendosur që ta ndërpresë seancën për pak minuta, ndërsa pritet që rinisë sërish, ku do të mbahet seanca për Jamarbër Malltezin.

Të fundit