Flash News

Ditari i Opozitës

Apeli i GJKKO la në "arrest shtëpie" Berishën, Gjokutaj: Skandali i radhës, do të vijojmë rrugën ligjore

Apeli i GJKKO la në "arrest shtëpie" Berishën,

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar la në fuqi masën e sigurisë arrest shtëpie për kreun e PD-së, Sali Berisha. 

 Në një komunikim për mediat avokati i Berishës, Genc Gjokutaj, tha pas vendimit se ky ishte një skandal i radhës she se ata do të vijojnë rrugën lidhore.

"SPAK po merret me lojën e kungulleshkës, provat që paraqet mbrojtja nuk i pranojnë, SPAK po bën akt antikushtetues, një skandal i radhës, ne do të vijojmë rrugën ligjore", tha Gjokuta.

Apeli i GJKKO-së ka lënë në fuqi masat e sigurisë dhe për dhëndrin e tij Jamarbër Malltezi, në lidhje me çështjen e privatizimit të kompleksit Partizani.

Të fundit