Flash News

Ditari i Opozitës

Aplikacioni “Aktivisti”, Berisha: Është i dënueshëm në ligjin kombëtar, dëshmi e narkoshtetit elektoral të Ramës

Aplikacioni “Aktivisti”, Berisha: Është i

Sali Berisha doli në një deklaratë për mediat nga selia e Partisë Demokratike. Ish-kryeministri i Shqipërisë foli për aplikacionin “Aktivst1” që ka paraqitur qeveria si ndihmesë, por në fakt ka pasur shumë pakënaqësi pasi punonjës të ndryshëm thonë se detyrohen të pëlqejnë postimet e ndryshme.

Berisha u shpreh ky është një aplikacion i dënueshëm në ligjin kombëtar si dhe u bëri thirrje punonjësve të administratës që të mos bëhen pjesë e mega-krimit elektoral.

"Jam sot para jush për t’u bërë thirrje të gjithë punonjësve të administratës, të mos bëhen pjesë e mega-krimti elektoral të përdorimit të Aktivistit për qëllime të mbështetjes së pushtetit të krimit."

"Aktivisti është një aplikacion i dënueshëm në ligjin kombëtar dhe ndërkombëtar.Ai është i dënueshëm në ligjin kombëtar, sepse është dëshmi flagrante e shndërrimit të narkoshtetit të Edi Ramës në një narkoshtet elektoral. Pra, shndërrimin në një makineri të dhunimit masiv të votës nëpërmjet ndikimeve të paligjshme."

"Ai është në kundërshtim me ligjin ndërkombëtar sepse shkel rregullat themelore të rrjeteve sociale, sepse po përdoret si një mjet terrori mbi qytetarët shqiptarë, mbi zgjedhësit shqiptarë."

"Duke denoncuar përpara jush, njoftoj gjithashtu se PD do të ndërmarrë të gjithë hapat ligjore ndaj këtij instrumenti terrori, si brenda vendit, ashtu edhe në institucionet respektove, pranë rrjeteve sociale ku përdoret ky aplikacion antiligjor."

Të fundit