Flash News

Ditari i Opozitës

Arrestimet e drejtorëve, Balliu: Lavatriçja e krimit nuk mund të drejtojë Bashkinë e Tiranës

Arrestimet e drejtorëve, Balliu: Lavatriçja e krimit nuk mund

Klevis Balliu ka reaguar për arrestimet për akuzën e korrupsionit të drejtorëve në Bashkinë e Tiranës.

Balliu me anë të një postimi në rrjetet sociale shprehet se lavatriçja e krimit nuk mund ta drejtojë Bashkinë Tiranë.

 “Simboli i pakontestueshem, i hipokrizise dhe te genjeshtres eshte sot per Shqiptaret, Erion Veliaj. Ky kopertinier me mungese fjalori, me mungese karizme.

Propaganda e te cilit eshte aq e paskrupullt ne hipokrizine e vet, sa e shfaq ate duke mbjell pemẽ ne te njejten dite qe operon temthin.

Inegzistenca e empatise te ky njeri u be e qarte, tek gezonte e qeshte me buzen vesh me vesh kur gazi lotsjelles, hidhej ne dhoma e foshnjes ne oren 6 te mengjesit ne unaze.Sot kjo krijese e arenes se korruptuar politike eshte kapur ne flagrance, duke shtuar pasurine e tij me abuzimin e radhes, ne vjedhjen e 5 Drejtoreve te tij.

Ne nuk mund te pranojme qe ky individ te jete perfaqesuesi i kryeqytetit tone.

Nje lavatrice e krimit nuk duhet jete ne krye te bashkise te kryeqytetit. Te bashkohemi per ta zbyer kete krijese te korrupsionit nga Bashkia e Tiranes.”

Të fundit