Flash News

Ditari i Opozitës

Arrestimi i Dakos, Hysaj: Do qëndrojë në dhomën ‘Vip’ për aq kohë sa u dakortësua

Arrestimi i Dakos, Hysaj: Do qëndrojë në dhomën

Sekretarja për marrëdhëniet me publikun në koalicionin “Bashkë Fitojmë”, Jola Hysaj ka reaguar në lidhje me arrestimin e ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dakos.

Hysaj në ‘Facebook’ shkruan se Dako nuk është arrestuar për akuzat për korrupsion, vjedhje, tendera por vetëm për shpërdorim detyre dhe se partia socialiste do të vazhdojë me “tallavanë në drejtësinë e re”.

Postimi i plotë:

Në emër të drejtësisë së re, lirojnë Tahirin e arrestojnë Dakon! SPAK-u i partisë ka bërë jehonë mediatike me arrestimin e Vangjush Dakos, ish-kryebashkiak i Durrësit.

Akuza daton 12 vite mëparë në një leje ndërtimi, e për pasojë akuza është vetëm për shpërdorim detyre.

E njëjta akuzë që “rëndoi” mbi Saimir Tahirin pak kohë më parë, por që tashmë është i lirë.  Vendimi u morë të premten por u ekzekutua 4 ditë më vonë. Këto ditë mjaftojnë për marrëveshje e llogari të ftohta, çfarë mundet e çfarë nuk mund të flasë Dako, pas ka zëra që thonë se “xhuxhi di shumë”. Ky është vetëm një shoë qesharak i partisë në pushtet, e cila feston “reformën në drejtësi”. Ai nuk u ndalua para zgjedhjeve, përkundrazi bleu me terezi e bëri pazaret e vjedhjes së rezultatit.

Ai nuk u ndalua e dënua për dosjen 339.  Ai nuk u ndalua e as akuzua për korrupsion, vjedhje, tendera pa fund, çfarë nuk ka ndodhur në Bashkinë e Durrësit.

“Duar Akulloja” nuk u arrestua as për Kodrën e Currilave, as për Kodër Vilën, as për Velierën. Nuk u arrestua për  të gjithë “projekt- idetë ” e lejeve të ndërtimit të dhëna pa-kriter të cilat ende rrezikojnë jetën e qindra qytetarëve në Durrës. Rëndësi ka që dhomën VIP ia kanë bërë gati, do qëndrojë sa u dakordësuan, me gjasë do ndihet keq mos sot, nesër e sigurtë dhe do e dërgojnë në spital. Më pas do sillet mirë, do ketë probleme shëndetësore bashkëshortja e do lirohet ashtu siç e do tradita socialiste e tallavasë në drejtësinë e re. Socialistët të bëhen gati, sakrifica për drejtësinë e do që kur të dalë Dako të hyjë një tjetër!

Mjaft I hodhët hi syve qytetarëve të Durrësit!

Mjaft është mjaft!

 

Të fundit