Flash News

Ditari i Opozitës

Balla i tha se ka prona në Dhërmi e Lalëz, Berisha: Do ngre 6 padi ndaj teje, shumë shpejt do shpallesh në kërkim

Balla i tha se ka prona në Dhërmi e Lalëz, Berisha: Do ngre 6

Kreu i PD Sali Berisha i është përgjigjur nga foltorja e Kuvendit kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, pasi ky i fundit një javë më parë tha se ish-kryeministri ka prona në Dhërmi e deri në Lalëz. Berisha tha se do të ngre 6 padi ndaj tij, duke mos i përmendur emrin, por e cilësoi si Gentian Sharra, për të cilin e akuzon se ka lidhje me të.

Po ashtu Berisha paralajmëroi se Balla shumë shpejt do shpallet në kërkim.

“Gentjan Sharra deklaroi se Berisha ka tokë në Tiranë, Dhërmi, në Lalzëz. Ai do ketë 6 padi, 3 civile, 3 penale dhe shumë shpejt do dalë në kërkim si Gentjan Sharra e tij”, tha Berisha.


 

Të fundit