Flash News

Ditari i Opozitës

Balliu: Rama shkon në zgjedhje me krimin, PS është bërë strehë e drogës

Balliu: Rama shkon në zgjedhje me krimin, PS është bërë

Shefi i Organizimit në Partinë Demokratike, Klevis Balliu, ka thënë se kryeministrit Edi Rama qeveris me me drogën dhe krimin.

Në një lidhje direkte për Panorama TV, Balliu u shpreh se Rama ka ndërtuar një narkoshtet ku kriter kyç ka kriminelin. Demokrati iu referua zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të arrestuar të qeverisë Rama, kur tha se shkon në zgjedhje për të fituar me krimin.

“Rama e di që këta janë kriminelë dhe ndaj i merr. Rama kriminelin e ka kriter, kanë dalë zyrtarë të lartë të lidhur me drogën të gjithë njerëzit e tij janë të lidhur me drogën. Sa efektivë policie janë të lidhur me drogën, inkriminimi i institucioneve të shtetit ka qenë në bërthamë se krimi e droga janë kriter.

Rama shkon në zgjedhje me krimin, zgjedhjet i fiton me krimin e qeveris me krimin. Kriminelët që i kërkonte Interpoli sot janë bërë biznesmenë dhe marrin tendera te kryebashkiakët që i kanë vendosur vetë. Krimi droga në qeverinë e Ramës është kriter. Turp i madh për socialistët sot që partia e tyre të bëhet strehë e drogës dhe krimit.

Ky një narkoshtet që ka ndërtuar Rama, morën një zonjë me fëmijë 8 ditësh e arrestuan, e banditët që vjedhin cdo ditë me lopata nuk i gjen asgjë”, tha Balliu.

Të fundit