Flash News

Ditari i Opozitës

Bardhi kërkon çregjistrimin e Bashës si kryetar, gjykata e Tiranës shtyn seancën

Bardhi kërkon çregjistrimin e Bashës si kryetar, gjykata e

Gjykata e Tiranës ka ndërpresë seancën gjyqësore që u mbajt sot për çregjistrimin e Lulzim Bashës si kryetar, kërkesë e depozituar nga nënkryetari i PD, Gazment Bardhi.

Gjykata nuk ka marrë ende një vendim për të pranuar Lulzim Bashën si palë, por e la vendimin për një moment të dytë. Seanca e radhës do të mbahet më 30 prill, në orën 11:00.

Gjykata do të kërkojë nga Gjykata e Lartë vendimin për Partinë Demokratike dhe më vonë do të mbajë qëndrim në lidhje me pranin ose të Bashës si palë.

Të fundit