Flash News

Ditari i Opozitës

Basha poston videon: Rama dhe marionetat po shtojnë pasurinë me mafian, ne do sjellim ndryshimin

Basha poston videon: Rama dhe marionetat po shtojnë pasurinë me
Kryedemokrati Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar sërish për përgjimet e Antimafias italiane në Facebook, ku ka postuar edhe një video.

Ai thotë se emrat e qeveritarëve kanë dalë të lidhur me botën e mafias, duke theksuar se kryeministri Edi Rama është peng i organizatave kriminale.

Kryedemokrati shton se Rama dhe njerëzit e tij të afërt kanë shtuar pasurinë vetjake me mafien. Sipas Bashës, kjo qeveri nuk ka në fokus qytetarët, duke premtuar se PD do të sjellë ndryshim. Kjo duke shkëputur lidhjet e mafies me shtetin, shton kreu i demokratëve.

Ditari politik

Të fundit