Flash News

Ditari i Opozitës

Basha pritet sërish me protesta, demokratët në Durrës: Turp! Je i shitur te Rama

Basha pritet sërish me protesta, demokratët në Durrës: Turp!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shkuar këtë pasdite në Durrës për të zhvilluar një takim me demokratët. Ai është pritur sërish me protesta nga një grup mbështetësish të PD-së.

Me pankarta në duar ku shkruhej, “Turp. Hodhe gaz kundër nesh”; “Je i shitur, je njeri i Ramës”; “Basha ik. Rama ik” demokratët shprehën zhgënjimin kundër Lulzim Bashës.

Ky i fundit është pritur me protesta edhe në Fier e Lezhë. Basha ka nisur një tur takimesh në bazë, të cilat do të zhvillohen në të gjithë vendin.

Mes demokratëve kundër Bashës dhe mbështetësve të tij ka pasur momente tensioni, por policia ka ndërhyrë menjëherë për të shmangur përplasjet.

Të fundit