Flash News

Ditari i Opozitës

Basha takon kreun e komunës së Mitrovicës: Mbështes apelin e tij për krerët e partive, bashkë përballë asaj që po ndodh me çlirimtaret e UÇK

Basha takon kreun e komunës së Mitrovicës: Mbështes apelin e

Kreu i PD, Lulzim Basha zhvilloi një takim me kryetarin e Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri.

Në mesazhin e tij, Basha tha se mbështet plotësisht apelin e tij për krerët e partive politike, qofshin në Shqipëri edhe në Kosovë, për t’u bashkuar përballë asaj që po ndodh me çlirimtarët e UÇK.

“Kënaqësi dhe emocion i veçantë, takimi i sotëm me kryetarin e Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri. Mbështes plotësisht apelin e tij për krerët e partive politike, qofshin në Shqipëri edhe në Kosovë, që të bashkohemi përballë asaj që po ndodh me çlirimtarët e UÇK.

Gjatë takimit i shpreha mirënjohjen dhe zotit Halit Barami, që ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në dokumentimin e dhunimit sistematik të të drejtave të njeriut në Kosovë dhe në veçanti, në dokumentimin e spastrimit etnik dhe genocidit në zonën e Mitrovicës”, u shpreh Basha.

Ditari politik

Të fundit