Flash News

Ditari i Opozitës

Bejko përballë Këlliçit në Tiranë? Berisha: Kandidatët e 'Alibravës' janë kandidatë të Ramës

Bejko përballë Këlliçit në Tiranë? Berisha:

Kreu demokrat Sali Berisha gjatë një konference me gazetarët, është pyetur në lidhje me kandidatët nga grupimi i Alibeajt që garojnë nën siglën e Partisë Demokratike zyrtare.

Berisha tha se këta kandidatë nuk kanë lidhje me PD, pasi sipas tij ata po përdoren nga kryeministri Edi Rama kundër pruralizmin në vend.

“Kandidatët e Alibashës dhe Lulzim Bravës janë kandidatë të Edi Ramës. Ata nuk kanë asnjë lidhje me PD-në. Ata janë vegla që i përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit. PD do triumfojë, nuk ka asnjë mëdyshje.

Koha provoi në mënyrë profetike rëndësinë e misionit të demokratëve në përmbysjen e monizmit në Shqipëri. Këto i kanë kuptuar të gjithë. Kandidatët e Edi Ramës, janë një apo dy, vijnë tërësisht nga bota e mafies, e cila kërkon të shpëtojë sistemin monist që ka vendosur”, shprehet Berisha.

Të fundit