Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha: Bashës dhe Alibeajt nuk ua këshilloj të vijnë në protestë

Berisha: Bashës dhe Alibeajt nuk ua këshilloj të vijnë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka folur rreth protestës që do të mbahet javën e ardhshme më 7 korrik.

Në nëj intervistë për Euronews Albania, Berisha tha se Lulzim Bashës dhe Enkelejd Alibejat nuk ua këshillonte të merrnin pjesë në protestë, për shkak të kujtimeve që iu sjellin demokratëve.

“Dje kryesia e PD ka vendosur t’u bëjë thirrje të gjithë deputetëve të saj, veç Alibashës, që është i marë peng nga qeveria. Bashës nuk ia këshilloj të vijë në protestë, se u kujtojnë gjëra që s’duhet t’i kujtojnë demokratët”, tha Berisha.

 

 

Të fundit