Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha bën denoncimin: Ky është hoteli me 5 yje i Erion Veliajt, investim 80 milionë euro

Berisha bën denoncimin: Ky është hoteli me 5 yje i Erion Veliajt,

Kryetari i partisë Demokratike, Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një denoncim të hotelit luksoz në Durrës, të ngritur nga drejtorët e Erion Veliajt që kanë rënë në pranga për vjedhjen e miliona eurove të taksapaguesve shqiptarë.

Hoteli, sipas një përgjimi të publikuar, thuhet se është i Erion Veliajt.

“Ky është hoteli me 5 yje i Erion Veliajt në Durrës, investim 80 milionë euro!” shkruan Berisha.

Bashkangjitur kryedemokrati sjell një video të një aktivisti që denoncon rastin në fjalë dhe pyet se derisa do durojnë qytetarët.

Të fundit