Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha: Do të dyfishojmë rrogat dhe pensionet në mbarë vendin

Berisha: Do të dyfishojmë rrogat dhe pensionet në mbarë

Kryedemokrati, Sali Berisha, ka deklaruar sot se PD është e vendosur që në mandatin e saj të parë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha shkruan se PD në pushtet do të dyfishojë rrogat dhe pensionet në mbarë vendin.

 Ai ka shtuar se nuk do të ketë shqiptarë në Shqipëri që nuk do të marrë minimalisht 220 euro në muaj.

Postimi nga Sali Berisha:

“Partia Demokratike është e vendosur që në mandatin e saj të parë

1. Të dyfishojë rrogat dhe pensionet në mbarë vendin.

2. Të mos ketë shqiptarë në Shqipëri, që nuk ka marrë minimalisht 220 euro në muaj”,

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sali Berisha (@saliberisha_faqjazyrtare)

Të fundit