Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha: Kërkoj lirimin urgjent të protestuesve!

Berisha: Kërkoj lirimin urgjent të protestuesve!

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka kërkuar lirimin urgjent të qytetarëve të cilët protestuan para Bashkisë Tiranë, duke kërkuar dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj pas publikimit të aferës 5D.

Berisha:Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemrta ju qëndrestareve dhe qëndrestarëve, misionarëve të kauzës të madhe, kauzës së drejtë.
Përshëndetje të përzemërt oratorëve të parlamentit të fjalës së lirë, që ndriçojnë mendjet, zemrat e shqiptarëve në të katër anët e dheut.
Dua të përshëndes sot në veçanti qëndrestarët për betejën që zhvilluan te bashkia e krimit, për të çliruar sot bashkinë e Tiranës nga një monstër e moralit njerëzor, nga një hajdut i shpërfytyruar që vjedh me modelin 100 përqind taksat e qytetarëve të Tiranës, Erion Velinë.
Sot narkopolicë me uniformë kanë sulmuar përsëri egërsisht guximtarët, heronjtë e protestës.
Dënoj me forcë më të madhe aktet e tyre banditeske dhe garantoj se provokacionet dhe dhuna ndaj protestuesve te bashkia do shndërrohet në ndëshkim për secilin prej tyre.
Kërkoj lirimin urgjent të guximtarëve, qëndrestarëve.
Beteja jonë nuk ndalet kurrë gjer në fitore.

ZYRA E MEDIAS DHE KOMUNIKIMIT, PARTIA DEMOKRATIKE

Të fundit