Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha komenton takimin e Ramës me Begajn: Presidenti u përqesh sikur të ishte shërbëtor i kryeministrit

Berisha komenton takimin e Ramës me Begajn: Presidenti u përqesh sikur

Kreu i PD, Sali Berisha komentoi takimin e kryeministrit Edi Rama me presidentin Bajram Begaj pak ditë më parë, lidhur me kreun e ri të SHISH.

Nga Rrogozhina ku prezantoi kandidatin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” Shkëlqim Hoxha, Berisha tha se Rama e trajtoi kreun e shtetit si një shërbëtor të tijin, teksa mori shkas nga foto që publikoi dhe më pas e fshiu vetë kryeministri në rrjetet sociale.

"Monizmin e parë e kaluam në diktaturë komuniste. Ai bazohej në ideologjinë marksiste-leliniste dhe varfëroi shqiptarët si asnjë vend në botë.

Monizmi i dytë, ky i sotmi është një tragjedi kombëtare. Të gjitha pushtetet janë në dorën e një njeri i cili edhe presidentin e Republikës, e tall dhe përqesh sikur ta kishte një shërbëtor të vetin dhe jo përfaqësues. Një despot që nuk njeh ligj, që ska ligj, ska rregull, normë, standard, nuk ka flamur, ska nder, nuk ka asgjë”, tha Berisha nga Rogozhina.

Të fundit