Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha paralajmëron policinë: Mos prekni protestues paqësor se do të ndaheni shumë keq

Berisha paralajmëron policinë: Mos prekni protestues paqësor se

Kreu i PD, Sali Berisha i është rikthyer sërish arrestimeve të disa protestuesve mbrëmë, pas mbarimit të protestës së opozitës.

Duke folur në tubimin qytetar që mbahet poshtë banesës së tij, Berisha paralajmëroi policinë të mos prekë me dorë asnjë protestues pasi do kenë pasoja.  

Berisha: Si shqiptarë të vërtetë ju nuk u mashtruat, nuk u frikësuat, por ju mbrëmë qëndruat dhe dhatë të qartë mesazhin për Shqipërinë dhe botën se jemi këtu, në këmbë, se jemi në misionin tonë në betejë pa kthim, për votën e lirë, dinjitetin tonë, pluralizmin, demokracinë, për veten, familjet tona, për të ardhmen e rinisë dhe Shqipërisë.

Faleminderit shumë miq, mirënjohje të pakufishme të të gjithëve ju që me guximin, entuziazmin, energjinë vullkanike e bëtë më të bukur, më madhështore se kurrë, kryeqendrën e vendit, inauguruat për qytetarët shqiptarë misionin shenjtë të kthimit të votës së lirë tek shqiptarët dhe fitoren plebishitare të opozitës.

Një vlerësim të veçantë kam për drejtuesit qendror dhe lokalë të PD dhe të gjithë organizatorët e uraganit që në 20 shkurt, ktheu Shqipërinë në rrugën e fitores.

Për të gjithë anëtarët, simpatizantët, mbështetësit tanë që u mblodhën dje në Tiranë, se bashku me popullin opozitar dhe ndryshuan historinë.

Një vlerësim të veçantë për deputetët e PD që nisën të parët betejën pa kthim në parlament dhe të mosbindjes civile dhe me një akt përgjegjësie të lartë, vendosën të bashkohen në diversitet, nën çatinë e shtëpisë së tyre, rigjallëruan gjithë familjen tonë të madhe dhe jo vetëm.

Bashkimi në diversitet i deputetëve të PD, ka futur tashmë politikën dhe demokracinë shqiptare në një epokë të re, frytet e së cilës do ti shihni taman, kur ne të kthehemi në pushtet.

Një mirënjohje të veçantë për të gjithë aleatët tanë opozitarë për kontributin e tyre.

Bashkimi ynë është fitorja e Shqipërisë.

Të dashur miq!

Unë në emrin tuaj dua të ju dërgoj një përshëndetje dhe ti përqafoj të gjithë ata qëndrestarë të cilët u arrestuan barbarisht dhe u keqtrajtuan nga banditë me uniformë dhe tu them se, të gjithë ne jemi me ju dhe të paralajmëroj banditët, mos prekni protestues paqësor sepse do të ndaheni shumë keq.

Mos prekni protestues paqësor se nuk mund të imagjinoni ato që do të pësoni.

Mosbindja civile nuk njeh forcë dhe kufi që nuk mposht.

Mos zbatoni urdhra të ministrave kriminale që mbrojnë  krimet e tyre. Lironi menjëherë protestuesit paqësor.

Të fundit