Ditari i Opozitës

Berisha: Pllumb Gjoka ruante qendrat e votimit me makina të blinduara

Berisha: Pllumb Gjoka ruante qendrat e votimit me makina të blinduara

Kreu i PD, Sali Berisha denoncon se bandat në Shkodër kanë ushtruar presion te votuesit dhe mbështetësit e opozitës.

I ftuar në emisionin Çim Peka Live në Syri TV, Berisha ka denoncuar me emra bandat me në krye Pllumb Gjokën dhe fisin Bajri se kanë ushtruar presion dhe kanë intimiduar votuesit.

“Qendra e votimit ishte zënë nga disa bandidtë me tatuazhe dhe zinxhirë floriri në të katër anët vinin te zgjedhësit e prisnin te dera i hedhin dorën në qafë e shoqëronin brenda dhe e prinin deri kur të dilte jashtë. Akili shkoi i fotografonte sepse nuk e lejuan të futje brenda edhe pse ishte vëzhgues.

Ai shkon në qendrën tjetër ku BMW e Pllumb Gjokës me makina me targa të huaja kishte vendosur nën kontroll qendrat e votimit. E marrin në telefon dhe  i thënë se vëllezërit Bajëri me BMW të blinduar shkojnë nga qendra në qendër për të mbjellë frikë te votuesit dhe mbështetësit e PD. Unë i kam kërkuar Akilit që ti fotografonte por kjo u kushtonte jetën njerëzve pasi ata kanë mbushur qytetin me kamera”, tha Berisha.

 

Të fundit