Flash News

Ditari i Opozitës

“Berisha po hetohet për një VKM kolegjiale”, Sula: Brenda SPAK ka segmente pranë mazhorancës

“Berisha po hetohet për një VKM kolegjiale”, Sula: Brenda

Deputeti i Partisë Demokratike Dashnor Sula shprehet i bindur se brenda SPAK ka segmente që janë të rreshtuara më pranë mazhorancës.

I ftuar në studion e News24, Sula shtoi se vihen re dy standarde pasi sipas tij Sali Berisha nuk mund të hetohet për një vendim kolegjial, ndërsa për rastin e inceneratorëve nuk ndiqet e njëjta metodë.

“Problemi është mjaft kompleks, por i mbetem qëndrimit tim se dy gjëra janë të panegociueshme me Berishën dhe mbështetësit e tij. Unë kam një qëndrim tjetër, por edhe sa i përket reformës në drejtësi që Berisha dhe të tjerët e kanë votuar. Tashmë që bëhet fjalë për SPAK dhe GJKKO unë kam një qasje tjetër.

Pas vitit ’90 këta janë rinovuar nga pushteti komunist dhe bëjnë sikur nuk pengojnë drejtësinë, dhe opozita fatkeqësisht përdor muskujt, pra fjalët dhe nuk ka përdorur mendjen. Në aparencë këta duken sikur e mbështetin reformën në drejtësi, atë nuk e ka bërë PS.

Unë për zotin Dumani mund të them që është njeri i pakorruptuar dhe i ndershëm, ka edhe kolegë të tjerë të tillë. Por ka edhe segmente edhe në SPAK që mendoj se janë më afër mazhorancës apo interesave të tjerë.

Nuk mund të hetohet Berisha për një VKM kolegjiale, ndërsa të gjithë personat nën zotin Berisha nuk janë hetuar fare. Për rastin e inceneratorit që flitet për VKM, kur hetohet drejtori, shoferi, etj, këta që kanë firmosur VKM si Berisha nuk hetohen. Ka dy standarde”, tha Sula ndër të tjera.

 

 

Të fundit