Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha pret përfaqësues të diasporës, zbardh takimin

Berisha pret përfaqësues të diasporës, zbardh takimin

Kryedemokrati Sali Berisha ka pritur në një takim përfaqësues të spikatur të diasporës shqiptare në Shtetet e Bashkuara.

Berisha bën me dije se folën rreth rreth përmbysjes së komunizmit, për Kosovën dhe mbështetjen e dhënë ndaj Partisë Demokratike.

Po gjithashtu edhe për situatën aktuale në vend, rrezikun që ndodhet demokracia në Shqipëri dhe kërcënimin që paraqet “Ballkani i Hapur”, sipas Berishës.

Ky i fundit bën me dije se folën edhe për bashkëpunimin e PD me diasporën dhe rëndësinë që kjo e fundit për vendin.

Të fundit