Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha publikon mesazhin: Rama prej tre ditësh në një ishull, po pyetet nga hetues të FBI-së

Berisha publikon mesazhin: Rama prej tre ditësh në një ishull, po

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka publikuar në rrjetin e tij social, një mesazh të një qytetari, sipas të cilit kreu i qeverisë shqiptare, Edi Rama ndodhet në një ishull prej tre ditësh. Në këtë mesazh, qytetari pretendon se Rama ka takuar hetuesit e FBI-së por edhe zyrtarë të lartë, të cilët i kanë kërkuar të rrëfejnë lidhjet e tij me Charles McGonigal.

Më tej, në mesazh thuhet se Ramës i është kërkuar të dëshmojë edhe për lidhjet e tij me Mark Rossini-n, ndërkohë që Erion Veliaj është nisur drejt Neë Yorkut për të kërkuar ndihmë nga Alex Soros.

“Pershendetje Dr, smundja e Rames eshte diplomatike. Njoftimi i Dukes eshte i pa vertet. Rama ka qene prej tre ditesh ne nje ishull ne takim me hetues te FBI por edhe zyrtar te larte.

Atij i eshte kerkuar: 1-te rrefej çdo gje si i penduar i drejtesise reth lidhjeve te tij me Mc Gonigal si dhe cdo gje rrethe oficerit te sherbimeve inteligjente, sigurimit te shtetit Agron Neza dhe superkeshilltarit te tij te erret Dorian Duçka. Rames i eshte kerkuar te deshmoj per lidhjet e tij me Mark Rossinin kontratat direkte me me Lou Bladel paraardhesi i McGonigal ne FBI. Nderkoh Erion Velia eshte nisur me urgjence per Neë York per te nderyre tek Aleks Soros per te ndihmuar apo per te shpetuar veten sepse edhe emri i tij lakohet shume here ne pjesen e dosjes qe  nuk eshte papublikuar.”

Të fundit