Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha: Rama sot kontrollon 10 % më shumë pushtete se diktatori i fundit komunist në 1991-ën

Berisha: Rama sot kontrollon 10 % më shumë pushtete se diktatori i

Kreu i PD, Sali Berisha ka përsëritur se Shqipëria ka rënë në një monizëm të dytë, por që bazohet në krimin, drogën dhe vjedhjen.

Duke folur në një takim me të rinjtë e FRPD në selinë e Partisë Demokratike, krah kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë Tiranë, Belind Këlliçi, Berisha totë se kryeministri Edi Rama sot kontrollon 10 përqind më shumë pushtete se diktatori i fundit komunist në vitin 1991.

Berisha: Sot, pas 30 vitesh, Shqipëria ka rënë në një monizëm të dytë, i cili në dallim nga monizmi i viteve ’90, që bazohej në doktrinën çnjerëzore marksiste, monizmi i sotëm bazohet në krimin, drogën dhe vjedhjen.

Edi Rama sot kontrollon 10 përqind më shumë pushtete se diktatori i fundit komunist në vitin 1991.

Në këtë kontekst, kjo mbështetje e juaj merr një rëndësi edhe më të veçantë. PD dhe forumi i saj, u themeluan dhe mbetën gjithnjë forca më perëndimore e vendit, lokomotiva të vërteta të integrimit të Shqipërisë në NATO dhe BE.

Në Shqipëri është vendosur monizmi i plotë, Edi Rama kontrollon në mënyrë të hekurt të gjitha pushtetet.

Për gabime të rënda edhe të PD, e cila bojkotoi zgjedhjet lokale, sot në të gjithë Shqipërinë, PD ka vetëm një pushtetar vendor, kryebashkiakun e Shkodrës.

Të fundit