Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha uron Kurban Bajramin: T’i lutemi Zotit të pranojë dhe të shpërblejë çdo sakrificë

Berisha uron Kurban Bajramin: T’i lutemi Zotit të pranojë dhe

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha a uruar të gjithë besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin.

Në një postim në Facebook, Berisha shkruan se Kurban Bajrami është disa e mëshirimit, durimit dhe sakrificës.

Kryedemokrati i uron besimtarëve lutje të pranuara dhe shpërblime për çdo sakrificë.

Postimi:

Gëzuar Kurban Bajramin!

Të dashur miq, sot muslimanët shqiptarë në Shqipëri dhe kudo që janë festojnë Kurban Bajramin, ditën e mëshirimit, durimit, përkushtimit dhe sakrificës të njeriut për Krijuesin, veten, familjen, vendin e tij.

Le t’i urojmë ne së bashku nga zemra të dashur miq, çdo besimtari musliman si dhe mbarë shqiptarëve, Gëzuar këtë ditë të shenjtë dhe t’i lutemi Zotit të pranojë dhe shpërblejë me të mirat e tij çdo durim, sakrificë e përpjekje të çdo shqiptari. Bajrami që vjen më mirë të na gjej!

Të fundit