Flash News

Ditari i Opozitës

Braimllari: Fytyra e Rilindjes, të dhunshëm me fukarenjtë dhe bujarë me ‘bosët’ në kërkim

Braimllari: Fytyra e Rilindjes, të dhunshëm me fukarenjtë dhe

“Të dhunshëm me fukarenjtë dhe bujarë me oligarkët dhe ‘bosët’ në kërkim”. Kështu shkruan në rrjetet sociale ish-deputeti Endrit Braimllari, ndërsa thekson se kjo është fytyra e qeverisë Rama.

Referuar një 48-vjeçari që u vetëvra në Prrenjas disa ditë më parë si pasojë e varfërisë ekstreme, Braimllari thotë se qytetarët lihen në mjerim, ndërsa paratë shkojnë për inceneratorët.

“Këta xhahilet e Rilindjes mavi edhe të shtyjnë drejt varfërisë ekstreme dhe vdekjes edhe gënjejnë e nuk kërkojnë falje. Ndërkohë dhjetëra milionë euro paguhen për aferën e djegësave dhe pronarët në arrati”, shton ai.

Të fundit