Flash News

Ditari i Opozitës

Bylykbashi: Do garoj për nënkryetar të Partisë Demokratike

Bylykbashi: Do garoj për nënkryetar të Partisë Demokratike

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka shprehur ambicien se do të garojë për t’u zgjedhur nënkryetar i Partisë Demokratike.

I ftuar në emisionin ‘Çim Peka Live’ në Syri tv,  Bylykbashi foli edhe për mbledhjen e Këshillit Kombëtar për të zgjedhur Kryesinë e Partisë Demokratike të shtunën.

Të shtunën mblidhet Këshilli Kombëtar për Kryesinë e PD dhe më tej.

Dallim i madh nga ajo që bëri Basha në kundërshtim të statutit, për të emëruar. Jam unë ai që e ndaj tha, ju ratifikoni me votë të hapur.

Nga këtu ecim përpara me votë të lirë. Do kandidoj për një nga funksionet në Kryesinë e PD.”-tha Bylykbashi.

 

 

Të fundit