Flash News

Ditari i Opozitës

Bylykbashi “parashikon” fundin e Dumanit: SPAK do degradojë

Bylykbashi “parashikon” fundin e Dumanit: SPAK do degradojë

Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi tha shprehet se SPAK ka shumë mundësi të zhbëjë vetveten.

I ftuar ne Euronews Albania deputeti tha se SPAK do të fillojë të degradojë pasi sipas tij duke qenë se janë pak prokuror ka rrezik që të krijojnë “një vëllazëri” e cila sipas tij mund të jetë korruptive.

“Fakti që është një grup shishe ku e gjitha është mbledhur atje, me llumin e madh dhe me llumin e vogël. Kjo do të fillojë të degradojë në vetvete do jetë selektiv politikisht do jetë selektiv, larg qoftë, s’ka gjë të çuditshme të jetë selektiv në mënyrë korruptive.

Në çdo formë, edhe nga krimi. Janë pak. Janë një grup njerëzish që kanë një rrezik të madh, t’i vënë shpatullat njëri-tjetrit , të krijojnë një vëllazëri edhe korruptive apo që e kanë ndarë mendjen se kush do jetë politika e më pas të qeverisin vendin”,-tha Bylykbashi.

 

 

Të fundit