Flash News

Ditari i Opozitës

Debatet me deputetët e PS, Berisha paralajmëron: Do rrimë këtu 48 orë

Debatet me deputetët e PS, Berisha paralajmëron: Do rrimë

Kryedemokrati Sali Berisha ka paralajmëruar qëndresë të fuqishme në Kuvend. Kjo pasi opozitës nuk i është dhënë e drejta e fjalës nga kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla.

Kjo ka detyruar Berishën dhe deputetët e tjerë të PD-së të hujnë “live” në Facebook dhe të mbajnë fjalën e tyre, ku nënvizuan se nuk do të lejojnë që Parlamenti i Shqipërisë të veprojë si në kohën e diktaturës.

Më tej, Berisha ka replikuar edhe me përfaqësuesit e mazhorancës, të cilët ndërhynë nga vendi.

Pjesë nga debatet

Berisha: Ne do fillojmë qëndresën në parlament. Mos ikni nga salla, sepse këta këtë duan, të vendosin censurën.

(Deputetet e PS flasin nga vendi)

Berisha: Kush është ai, si e ka emrin?

Flamur Noka: Toni Gogu

Berisha: Avokati i Taulantit bëhesh ti eee

Pra ky është një tmerr, ky është një frikë që keni nga fjala e vërtetë. Sot po kryeni krimin më të madh në histori, vjedhjen e pronës publike dhe bëni avokatin e një person që

(Blerina Gjylameti flet nga vendi)

Berisha: Kush është kjo?

Flamur Noka: Gjylameti…

Berisha: Blerina….ky ka frikë, ky është burracak. Ose zbatoni rregulloren ose ne do rrimë këtu non stop, 24-48 orë sa të dëshironi. Shalsi, sa apartamente të humbën kur ishe në bashki

 

Të fundit