Flash News

Ditari i Opozitës

Denoncon Silvi Bardhi: Veliaj shton presionin ndaj administratës, u kërkon të postojnë video kundër Belind Këlliçit

Denoncon Silvi Bardhi: Veliaj shton presionin ndaj administratës, u

Silvi Bardhi, zëdhënësja e fushatës për bashkinë e Tiranës për kandidatin e opozitës, Belind Këlliçi ka denoncuar se si kryebashkiaku aktual, Erion Veliaj ushtron presion ndaj administratës duke u kërkuar me detyrim angazhimin në rrjetet sociale për shprehje pëlqimi apo shpërndarje të materialeve propagandistike.

Teksa publikon mesazhin e një qytetari, Bardhi shkruan se Veliaj i vë nën trysni për të shpërndarë një video të përgatitur nga bashkia, ku atakohet Belind Kelliçi.

 “Veliaj shton presionin ndaj administratës para zgjedhjeve. Me Belindin nëpunësit do çlirohen nga kjo dhunë

Dëshmi të reja dalin çdo ditë për presionin që Erion Veliaj ushtron ndaj administratës, duke u kërkuar me detyrim angazhimin në rrjetet sociale për shprehje pëlqimi apo shpërndarje të materialeve propagandistike.

Presioni ndaj administratës është i skajshëm, sidomos në rastet kur duhet sulmuar ose përbaltur kundërshtari.

Kjo foto tregon ankesën e një qytetari, që është vënë nën trysni me urdhër nga lart, ai dhe kolegët e tij, për të shpërndarë një video të përgatitur nga bashkia, ku atakohet Belind Kelliçi.

Platforma që përdoret, është aktivisti.

Denoncime të shpeshta vijnë nga nëpunësit e Bashkisë pranë Belind Këlliçit dhe shtabit të tij, ku shprehet revolta e administraës ndaj këtij shantazhi që ushtron Veliaj.

Kjo dhunë do të marrë fund shumë shpejt, me 14 maj. Me Belind Këlliçin Kryetar Bashkie, asnjë punonjës, asnjë burrë, grua, që mban familjen me punën e tij, nuk do të detyrohet të bëjë propagandë, apo të merret me politike, jashtë pëlqimit të tij”, shkruan Bardhi.

Të fundit