Flash News

Ditari i Opozitës

Dështimi i negociatave për presidentin, Berisha nga Vlora: Vazhdim i marrëveshjeve të dështuara të Bashës

Dështimi i negociatave për presidentin, Berisha nga Vlora: Vazhdim i

 

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar nga Vlora dështimin e negociatave për presidentin e ri mes Enkelejd Alibeajt dhe PS.

Në një prononcim për mediat pas vendosjes së kurorës me lule në Monumentin e "Hasan Prishtinës", Berisha tha se rasti i fundit është vazhdim i marrëveshjeve të dështuara që nga vitit 2017 deri sot të Lulzim Bashës.

“Karnaval i vërtetë, një vazhdim i marrëveshjeve të dështuara që nga vitit 2017 deri sot të Lulzim Bashës dhe kjo që shihni ju s është gjë tjetër vijim i atij seriali, pro kësaj here edhe më tragjikomik dhe më i neveritshme se cdo proces tjetër deri më sot”, tha Berisha.

 

Të fundit