Flash News

Ditari i Opozitës

Dha dorëheqjen nga mandati, Berisha kritikon Mark Markun: Çfarë të shtyn të bësh avokatin e Lul Bravës?

Dha dorëheqjen nga mandati, Berisha kritikon Mark Markun: Çfarë

Nga Foltorja e Mirditës, ish kryeministrit Sali Berisha i është drejtuar me kritika pedagogut Mark Marku, i cili dorëzoi mandatin e deputetit para se ta merrte atë zyrtarisht.

Berisha tha se Marku bëri gabim të madh që dha dorëheqjen në mënyrë enigmatike, ndërsa e pyet publikisht se çfarë e shtyn sot të bëjë avokatin e Lulzim Bashës.  

Kur u caktua Mark Marku për deputet, e prita mirë pasi tetë vite qëndroi kundër Edi Ramës nëpër studio.

A mund ta marrë kush vesh tani Mark Markun?
Mark Marku bëri një diskutim shumë të mirë në Kuvendin e PD-së në qershor. Bëri gabim të madh që dha dorëheqjen në mënyrë enigmatike. Nuk erdhi te ju para se ta bënte këtë.

Tani, le ta pyesim së bashku zotin Marku: Mirë në Kuvendin e qershorit i the të gjitha ato, por për atë Kuvendin me 1954-shin pse nuk thua gjë? Je bërë një avokat i Lul Bravës? Çfarë të shtyn ty si pedagog dhe intelektual të bësh avokatinë e një njeriu, i cili atyre që të nderuan ty dhe të dhanë mandatin, u hedh helm, gaz, bomba shurdhuese dhe u thotë se 1954 vota janë 5004 vota?

Ky qëndrim është akt-akuza më e rëndë që i bën vetes tënde. Unë vlerësoj çdo kundërshtar që më del, por ndjej dhimbje të madhe kur njeriu sillet në këtë mënyrë ndaj vetes së tij,” tha Berisha.

 

Të fundit