Flash News

Ditari i Opozitës

Do jetë në 7 korrik për interesat e Berishës? Salianji: Do protestoj gjithmonë për të rrëzuar Ramën

Do jetë  në 7 korrik për interesat e Berishës? Salianji: Do

Deputeti demokrat Ervin Salianji është dnër deputetët që ka konfirmuar pjesëmarrjen në protestën e 7 korrikut të thirrur nga Sali Berisha.

I ftuar në “Radari Informativ”, në Abc, Salianji u oyet nëse merr pjesë në këtë protestë për interesat e Berishës duke iu referuar deklaratave të Enkelejd Alibeajt, apo Gazment Bardhit.

Salianji tha se kjo protestë bëhet për qytetarët dhe se do të jetë gjithmonë në protesta kur bëhet fjalë për të rrëzuar Edi Ramën.

Unë nuk komentoj asnjë deklaratë të asnjë kolegu, sidomos ku gjithsecili e zgjedh vetë nëse do të jetë i përfshirë ose jo, unë do të jem në çdo protestë kundër Edi Ramës, por edhe deputetët e PD duhet të jenë. Edhe për formalitet deputetët duhet të ishin në grupet e nxjerra edhe si një akt që tregon një lloj kujdesi në grupet e punës.

Në politikë gjithsecili ka interes, dhe padyshim që politika në demokraci funksionon në mënyrë të tillë kur interesat e partisë përputhen me ato të qytetarëve, përmbyset qeveria. Çmimet në Shqipëri u rritën ende pa krisur pushka e parë në Ukrainë. Por Shqipëria ka taksat më të larta për naftën, nga ana tjetër nuk ka asnjë lloj subvencionimi, ka ngritur borde që ju shërbejnë oligarkëve.

Qeveria në këtë periudhë ju ka marrë më shumë para qytetarëve. Nëse familjet shqiptare nuk ia dalin dot, kanë shpenzuar më shumë para se vitet e kaluara qeveria ka fituar 340 milionë euro më shumë, pra e ka transferuar krizën në xhepat e qytetarëve. Pra sot këto para nuk do ua japë qytetarëve, por do ua japë oligarkëve”, tha Salianji.

Të fundit