Flash News

Ditari i Opozitës

“Do të jap 2 pako me puro”, Spaho-Gjiknurit: Kujdes mos të del emri te hetimet e McGongial

“Do të jap 2 pako me puro”, Spaho-Gjiknurit: Kujdes mos të

Debatet në seancën plenare të kësaj të enjte në Kuvend kanë qenë të nxehta. Replikë pati dhe mes deputetit demokrat Edmond Spaho dhe atij socialist Damian Gjiknuri.

Spaho përmendi vendimin e gjykatës amerikane për ish-shefin e FBI-së së Nju Jorkut, ndërsa paralajmëroi Gjiknurin se emri i tij mund të dalë në hetime.

“Sot u sekuestruan pasuritë e McGongial, kujdes se mos del diçka dhe te ti, të shoh ty kandidat për në Guantanamo, e kur të shkosh atje të jap fjalën se do të jap 2 pako me puro, se ti nuk pi cigare, e të rrish me Ramën”, tha Spaho.

Gjiknuri nga ana tjetër, iu përgjigj: Ke fantazi shumë të dobët, unë të vlerësoj se je qenie e butë e nuk nxeh njeri.

Të fundit