Flash News

Ditari i Opozitës

“Do ua rikthejmë bashkinë të rinjve”, Meta: Pas 14 majit, Vora do jetë lokomotivë e zhvillimit ekonomik

“Do ua rikthejmë bashkinë të rinjve”, Meta: Pas 14

Ilir Meta është shprehur me bindje se zgjedhjet e 14 majit janë një fitore e opozitës. Kreu i Partisë së Lirisë ka ndarë disa fotografi në profilin e tij në “Facebook”, pas takimeve me qytetarët në Vorë.

Ai u shpreh se 14 maji ka një rëndësi madhore për këtë zonë dhe se qytetarët po e presin me padurim.

POSTIMI I PLOTË:

Ata që falimentuan bashkinë e Vorës, në 14 Maj do të falimentojnë dhe veten e tyre. Vora me kryetarin e ri, z. Indrit Hoxha do të jetë pas 14 Majit lokomotivë e zhvillimit të vrullshëm ekonomik.

Bashkë do të fitojmë në Vorë, së bashku me banorët e mrekullueshëm dhe të palodhur të kësaj zone, të cilët si kudo në të gjithë Shqipërinë po përballen me kostot e larta të jetesës dhe rënien e fuqisë blerëse.

Në Vorë pritet me padurim ndryshimi, sepse banorët kanë nevojë urgjente për një Bashki funksionale dhe në shërbim të tyre. Prandaj 14 Maji ka një rëndësi madhore për të gjithë qytetarët e Vorës. T'ia rikthejmë Vorës bashkinë, t'ua rikthejmë qytetarëve dhe të rinjve shpresën për të ardhmen.

Bashkë Fitojmë!  

Të fundit