Ditari i Opozitës

"Do zgjedhin se kujt do t'i japin shërbim e kujt jo", Duma nxjerr videon: Prova e dështimit të qeverisë me COVID-19

"Do zgjedhin se kujt do t'i japin shërbim e kujt jo", Duma

Ish-deputetja demokrate Grida Duma ka reaguar pas deklaratës së ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliut, se "nëse nuk respektohen masat do të përballemi me kushtet se kush do të trajtohet i pari."

Sipas saj, kjo situatë erdhi si pasojë e abuzimeve të qeverisë. Duma ka publikuar edhe një video, ku përgënjeshtron Manastirliut.

Postimi i plotë:

Ka ardhur dita që ministrja të dalë e të thotë pa të keq që edhe pak do zgjedhin se kujt do ti japin shërbim e kujt jo!

Arritëm në këtë ditë sepse këta që na qeverisin për 7 vite kanë plaçkitur si barbarët edhe shëndetësinë.

Me taksat e shqiptarëve i mohojnë të drejtën për t’u kuruar, sepse ca PPP- istë duhen pasuruar.

Zhvasin në kurriz të shëndetit të Shqiptarëve!

Jo vetëm kaq por përfituesit kanë sot edhe zëdhënësit e vet në parlament, të cilët shpalosin se do zgjidhkan se kush do kurohet e kush jo.

Kjo nuk është një fatkeqësi, e ka emrin përgjegjësi dhe është e tyre!

Asnjë fjalë nuk i besohet, me ta duhet tashmë të veprohet!

Denonco, shpërndaje këtë video.

Ditari politik

Të fundit