Flash News

Ditari i Opozitës

Dogjani: Mazhoranca e përdor pushtetin për t’u shmangur nga vjedhjet e pronave

Dogjani: Mazhoranca e përdor pushtetin për t’u shmangur nga

Deputeti demokrat Asllan Dogjani zgjodhi një mënyrë të veçantë për t’iu kundërpërgjigjur deklaratës së Olta Xhaçkës, se njerëz nga mali nuk mund të vijnë e të vendosin çadrat në bregdet.

Dogjani shkoi dje në Kuvend me një çadër plazhi. Për Syri TV, Dogjani tha se çadra ishte simbolika për të ironizuar deklaratën e deputetes socialiste. Ai u shpreh se gjuha e përdorur nga Xhaçka është skandaloze dhe nuk i shkon një deputeteje të Kuvendit.

Dogjani shtoi se mazhoranca e përdor pushtetin për t’i shmangur nga vjedhjet e pronave.

“Unë ja mora atë çadër një qytetari që kishte ardhur te kuvendi të protestonte në këtë mënyrë. Ishte simbolike për të protestuar dhe për të ironizuar veprimet ose mënyrën e komunikimit dhe të gjuhës që përdor deputetja e parlamentit aq më tepër që ka qenë edhe ministre e jashtme dhe e mbrojtjes. Gjuha e përdorur ishte me gjithë mend një gjuhë skandaloze që nuk i takon jo vetëm një deputeteje por asnjë qytetari të Republikës së Shqipërisë aq më tepër që kjo ka qenë edhe në pozicionet e ministres në qeveri.

Fakti që përdor ketë gjuhë ka të bëjë për mendimin tim në disa momente para ata u del nga shpirti që janë mësuar 45 vite që të jenë vetëm vetja në pushtet dhe ta përdorin pushtetin si pronë e tyre. Dhe e dyta e përdorin për tu shmangur edhe opinionit publik nga vjedhjet e pronave ashtu si Xhaçka ka marrë në mënyrë abuzive me mijëra metra katrorë dhe thotë se e kemi marrë për të mos lejuar ata që vijnë nga mali për të vendos një çadër”, tha Dogjani.

Të fundit