Flash News

Ditari i Opozitës

Dosja ‘Xibraka’, Bardhi dorëzon në SPAK kërkesën për nisjen e hetimeve ndaj Olsi Ramës

Dosja ‘Xibraka’, Bardhi dorëzon në SPAK kërkesën

Kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi, ka dorëzuar sot në Prokurorinë e Posaçme kërkesën për nisjen e hetimeve ndaj Olsi Ramës, si i përfshirë në dosjen ‘Xibraka’.

Në një postim në Facebook, Bardhi ka ndarë kërkesën e depozituar dhe shkruan se faktet që ai ka publikuar ngrenë dyshime të arsyeshme për përfshirjen e Olsi Ramës në çështjen ‘Xibraka’.

“Janë shumë argëtuese këto teoritë konspirative që merren me gjithçka që s’ekziston, përveç të vërtetës. E vërteta qendron në kërkesën time zyrtare të dorëzuar në SPAK për nisjen e hetimeve ndaj Olsi Ramës. Faktet e publikuara ngrenë dyshime të arsyeshme për përfshirjen e tij në çështjen “Xibraka” për trafikun e drogës.

Të apasionuarve pas teorive të sajuara dhe të dështuara konspirative u uroj Gëzuar 1 Prillin, sepse vetëm gënjeshtra u ka mbetur si arma më e fortë! Por, sado të përpiqen, që me shkrime, statuse, kronika, komente të zhbëjnë lidhjen e Olsi Ramës me grupin kriminal të kokainës, TIMS-i dhe dosja janë aty. As nuk të lënë të gënjesh, as nuk të lënë të sajosh”, shkruan Bardhi.

Të fundit