Flash News

Ditari i Opozitës

"Duan bashkim", Salianji: Demokratët e kanë dhënë verdiktin

"Duan bashkim", Salianji: Demokratët e kanë dhënë

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar pas bashkimit të grupit parlamentar të PD-së në selinë blu ditën e sotme.

Salianji tha se është shprehur se bashkimi është hapi i parë për çdo transformim e zmadhim të opozitës!

Postimi i plotë: 

Demokratët e kanë dhënë verdiktin, duan bashkim!

Shqipëria ka nevojë për opozitë të fortë e cila pa bashkim është e dobët. Bashkimi është hapi i parë për çdo transformim e zmadhim të opozitës!

Tashmë detyra jonë është të forcojmë verdiktin e demokratëve dhe nevojë e shqiptarëve. Këtë detyrë po bejme sot, asgjë më shumë.

Vendimet e mëtejshme nuk janë vetëm rezistenca por veprimi me gjithë fuqinë tonë ndaj rrezikut serioz që i kanoset vendit nga korrupsioni dhe sundimi i Ramës!

Të fundit