Flash News

Ditari i Opozitës

Duka flet për 14 majin: Në bastionet e PS do të jemi indiferentë

Duka flet për 14 majin: Në bastionet e PS do të jemi

Deputeti opozitar, Agron Duka, foli për zgjedhjet vendore të 14 majit. Në një dalje për mediat nga jashtë Kuvendit, Duka tha se fokusi i Partisë Agrare do të jetë mbi këshillat bashkiakë.

Duka u shpreh se do të mbështesë Igli Carën, kandidat i PD-së në Durrës, ndërsa shtoi se në bastionet e PS do të jenë indiferentë.

“Kodi zgjedhur na detyron të dalim vetëm. Fokus ynë do të jetë këshilli bashkiak. Kjo nuk do të thotë që nuk do të mbështesim kandidatët opozitës. Votat tona kanë peshë në Durrës dhe Shijak, ndërsa në bashkitë e tjera ku nuk kemi numra do shikojmë vetëm për Këshillin Bashkiak. Qëndrimi ynë në këtë gjendje është të mbështesim kandidatin e përbashkët në Durrës dhe Shijak.

Shpresojmë mos kemi kandidatë alternativ. Unë thashë kandidatët e opozitës, Igli Cara. Pjesa tjetër, i cili ka qenë në zgjedhjet e pjesshme me Bashën dhe Alibeajn, janë të mbledhur ndaj Igli Carës.

Cara një kandidat i pëlqyer nga opozita dhe më tej. Për mua s’ka interes të mbështes Berishën apo Alibeajn, por kandidatin. Në ndonjë bashki tjetër ku ne mendojmë se kemi një numër të konsiderueshëm në do mundohemi të mbështesim kandidatin e opozitës. Në bastionet e PS-së do të jemi indifferent”, tha Duka.

 

Të fundit