Flash News

Ditari i Opozitës

Duka: Nëse nuk do marr vend dinjitoz në listat e përbashkëta me opozitën e bashkuar, do largohem

Duka: Nëse nuk do marr vend dinjitoz në listat e përbashkëta

Kreu i PAA, Agron Duka deklaron se nëse në zgjedhjet e 25 prillit nuk merr një vend dinjitoz siç e quan ai në listat përbashkëta me opozitën e bashkuar, në qarkun e Durrësit, atëherë ai parashikon të dalë më vete.

Në një intervistë për ‘report tv’, Duka tha se insiston për një pozicion të tillë pasi sipas tij, sondazhet e rendisin partinë e tij me 3-5 % të votave në qarkun e Durrësit.

“Ka një mënyrë që të dal kandidat me listën e opozitës bashkuar dhe të kem një vend dinjitoz në Durrës, se më takon, në të kundër në mënyrë absolute unë nuk rri. Me kodin e ri vendet janë njëlloj. Nëse PD dhe opozita e bashkuar nxjerr 7 deputetë në Durrës si i pari e i shtati njësoj është sepse ai që konkurrohet nga ata që janë jashtë liste, konkurrohet nga numri i votave që merr. Mund të jesh i 7-ti, merr 8 mijë vota dhe del i pari.

Unë them për dinjitet se më takon. Me të gjitha sondazhet PAA rezulton 3-5 % të votave në qarkun e Durrësit.

Edhe mua personalisht më takon pasi fuqia e një partie varet nga numri i votave, fatkeqësisht jo nga gradat shkencore,  mënyra e komunikimit etj”, u shpreh Duka.

Ditari politik

Të fundit