Flash News

Ditari i Opozitës

Ervin Salianji: Me Bashën nuk kam komunikim, do jem në PD kushdo të jetë kryetar

Ervin Salianji: Me Bashën nuk kam komunikim, do jem në PD kushdo

Sot ka qenë i ftuar në "Kjo javë" në Neës24 me Nisida Tufën, deputeti i PD-së, Ervin Salianji.

Salianji tha se me Lulzim Bashën nuk ka komunikim fare dhe komentoi dhe mbi veprimet e tij në rast se do të largohej nga partia nëse Sali Berisha vjen në krye të saj, ai tha se nuk do ta bëjë këtë.

Salianji tha se dalja kundër Bashës nuk është çështje personale por është çështje përfaqësimi.

Ervin Salianji: Me Bashën nuk kam komunikim, do jem në PD kushdo

“Në 7 mars ka qenë komunikimi i fundit me Bashën, kur i kam kërkuar të japë dorëheqjen. Nuk kam komunikim pas atij momenti. Do jem në PD kushdo të jetë kryetar, qëndrimet publike dhe shqetësimi im që PD duhet të ketë marrëdhënie strategjike me SHBA dhe në këtë sens do bëj çdo gjë që këto marrëdhënie të jenë në këtë sens. Nuk bie dakord me sulmet ndaj ambasadores Yuri Kim, ne nuk kemi betejë me asnjë përfaqësues amerikan, duhet dhënë fund debateve të brendshme në parti”, tha ai.

Të fundit