Flash News

Ditari i Opozitës

Çështja “McGonical”, Alizoti: Në 32 vite demokraci, kjo është pika më e ulët në marrëdhëniet me SHBA-në

Çështja “McGonical”, Alizoti: Në 32 vite demokraci,

Deputeti i Partisë Demokratike, Tomor Alizoti rastin e arrestimit tw zyrtarit të lartë të FBI, ku në dosjen e tij përmenden edhe lidhjet e tij me kryeministrin Edi Rama.

I ftuar në ‘A Show’ në ‘Syri Tv’, deputeti tha se në 32 vite demokraci, kjo është pika më e ulët në marrëdhëniet me SHBA-në.

Ky lajm është një nga më të këqijat që unë kam dëgjuar në 32 vite marrëdhënie me SHBA-të.

Unë kurrë nuk e kam parë Ramën kryeministër, kjo nuk vjen si opozitar por si pasojë e mënyrës qesharake, delitante e kombinua me një psikozë narciste që ka dëmtuar dhe vazhdon të dëmtojë interesat e Shqipërisë. Kjo figurë banale, ka uzurpuar postin më të rëndësishëm që ka një vend që ka Shqipëria sot në lidhje me Kosovën, me krizën në kufi, në Maqedoninë e Veriut në një Ballkan të brishtë në lidhje me luftën në Ukrainë me njeriun më karagjoz në postin me serioz të një vendi

Çfarë mund ti komentoj unë gjërat më serioze nga njeriu më karagjoz .

Kjo situatë kalon përtej opozitës, ai ka bërë një autogol të madh në sferën e marrëdhënieve ndërkombëtare, sepse ndonjëherë inferiorët që vijën nga vendet e vogla duan të bëhen më të shenjtë se Papa. Rama ka bërë një gabim trashanik ku ka hyrë në një ligë që nuk është e tij, duke korruptuar zyrtarë të SHBA, ai ka bërë varrin e tij politik. Opozita duhet ta kanalizojë zemërimin popullor që të shpëtojnë shqiptarët”, tha Alizoti. 

 

 

Të fundit